Cesta po sedmikráskách – článek

Cesta po sedmikráskách – článek

Procházky se staly letos v březnu jednou z mála aktivit, které bylo ještě dovoleno provozovat a to pouze ve své obci. „Cesta po Sedmikráskách“ po Dobrušce, s plněním úkolů a odměnou na závěr cesty, pomohla rodinkám, dětem rodičům i prarodičům, zpestřit alespoň některé společné procházky. Na duben jsme připravili další „Cestu po Sedmikráskách 2“ opět po Dobrušce, s novými úkoly a opět odměnou na závěr. Přejeme všem rodinkám prima společný čas při toulání Dobruškou a hodně sluníčka. Jaro je v plném proudu a pro čas strávený doma si můžeme společně s Žabkou zazpívat a zahrát s kytarou jarní písničky a také si zacvičit s básničkami o žabce nebo o sluníčku. Videa najdete na našich stránkách nebo na našem FB profilu.

        Děti rostou jako z vody a mnohým se blíží nástup do mateřské školy. Nabízíme brožurku „Zralost dítěte při nástupu do mateřské školy.“ Tuto krátkou brožurku doporučujeme k přečtení všem rodičům, před tím, než se rozhodnou dát své děti do školky. Najdou zde skvělé rady, jak poznat, zda je dítě do školky připraveno, jak zajistit to, aby bylo dítě ve školce spokojené a jednoduchý a přehledný popis vývoje dítěte a základů, které dítě potřebuje v předškolkovém věku pro to, aby z něj vyrostl zdravý a vnímavý školák. To vše podloženo mnoholetou praxí zkušené paní učitelky MŠ a příspěvky rodičů. V případě zájmu se na nás obraťte na e-mail nebo telefonicky.

         V dubnu proběhnou také dvě online besedy o výchově ve čtvrtek 8.4. „PRVNÍ PUBERTA ANEB VÝCHOVA BATOLAT“ a ve čtvrtek 22.4. „NEJČASTĚJŠÍ CHYBY VE VÝCHOVĚ DĚTÍ DO 6 LET.“

V pondělí 19.4. od 10:00 – 17:00 bude k dispozici opět „MOBILNÍ PRÁVNÍ PORADNA“ na téma dluhy, ekxekuce, bydlení. Tato bezplatná právní pomoc proběhne v prostoru RC Sedmikráska, ve spolupráci s OSVZ v Dobrušce. V  případě trvání prodiepidemických opatření, bude poradenství poskytováno telefonicky. Objednání bezplatných konzultací na telefonním čísle 776 703  170.

            Po Velikonocích podle epidemiologické situace otevřeme prostor Sedmikrásky

po – čt 7:30 – 12:00 a po a st 15:00 – 18:00. Důležité informace pro vstup: bez příznaků nemoci / v respirátoru (zakrytý nos i ústa) / po dezinfekci rukou / po předchozím přihlášení. Rádi bychom v případě hezkého počasí využili k setkávání také sedmikráskovou zahrádku. Aktuální informace najdete na FB a na našich stránkách.

         Za celý tým Sedmikrásky jsme rádi, že vám naše aktivity pomáhají, přejeme všem pevné zdraví a těšíme se na viděnou.

vedoucí RC Sedmikráska Iva Horáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.