Týden bezpečnosti a prevence

Na přelomu března a dubna 30.3. – 2.4.2020 budeme v Rodinném centru Sedmikráska pořádat už 5. ročník „Týdne bezpečnosti a prevence pro celou rodinu“.

Pro návštěvníky jsou připraveny dvě besedy s praktickými informacemi, které uplatní v běžném životě. Témata jsou všeobecně známá, ale věříme, že budou besedy pro všechny účastníky přínosem.

Ve středu 1. 4. od 9:30 hod proběhnou „ZÁKLADY PRVNÍ POMOCI“ od 9:30 hod, s praktickým nácvikem oživování a ošetřování zraněného (srdeční masáž dospělých a dětí, krvácení, popáleniny, dušení atd.), dále se účastníci dozví jak se chovat u dopravní nehody, jak a kdy telefonovat na 155, co je obsahem autolékárničky a jak jej použít atd.. Besedou vás provede vedoucí RC Sedmikráska Iva Horáková, zdravotní sestra.

Ve čtvrtek 2. 4. od 9:30 hod zakončíme besedou na téma „DĚTI DO 6 LET A MEDIA“.

Mgr. Martin Vlasák, pedagog II. stupně ZŠ a lektor primární prevence, bude poutavě hovořit o vlivu her na PC, tabletech, smartphonech, pohádek na you-tube, dále jaký má dopad sledování TV na vývoj dítěte. Poradí výchovné typy a doporučení a v průběhu bude prostor také pro diskuzi.

Součástí Týdne bezpečnosti a prevence bude od pondělí do čtvrtka 8:00 – 12:00 a od pondělí do středy 15:00 – 17:00 připravena tzv. „MÍSTNOST BEZPEČNOSTI“. Místnost bude vybavená pomůckami k nácviku první pomoci, figurínou pro nácvik srdeční masáže, krátkými videospoty o oživování novorozenců, kojenců, dětí a dospělých atd. Dále budou pro návštěvníky k dispozici tištěné materiály k jednotlivým tématům a pro děti např. omalovánky s policisty, samolepky.

Příspěvek při návštěvě je vždy 40 Kč.

Těšíme se na vaši návštěvu

vedoucí RC Sedmikráska Iva Horáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.