Únor v ON-LINEnu i na procházce

Únor v ON-LINEnu i na procházce

V měsíci únoru nemohlo být bohužel opět v Sedmikrásce otevřeno, což nás velmi mrzí. Navzdory špatné epidemiologické situaci jsme nabídli rodinám možnost účastnit se online kurzu na téma školní zralost dětí „Chystáme se do školy 2,“ s ukázkami jednoduchých aktivit spojených s nástupem do 1. třídy. Budoucím školáčkům se nástup do 1. třídy blíží a chtěli jsme tímto kurzem podpořit rodiny i v této složité době pandemie. Kurz vedla učitelka I. stupně ZŠ Mgr. Kateřina Faltová. Zároveň byla na FB k dispozici online praktická přednáška pro rodiče, které čeká návrat do zaměstnání po MD „Po mateřské do práce“ s Mgr. Gabrielou Machovou, právní koncipient. Posluchači měli možnost zaslat osobní dotazy elektronicky na e-maily uvedené na pozvánce. V rámci Národního týdne manželství jsme na FB sdíleli pozvánku na online interaktivní besedu s odborným lektorem OD5K10 z.s., rodinným poradcem Mgr. Martinem Vlasákem „Manželství a pět jazyků lásky.“ Beseda byla velmi podnětná a přínosná do všech oblastí manželského života.

         „Sedmikráska v akci“ připravila pro rodiny s dětmi od pondělí 15.2. interaktivní procházky po Dobrušce, s plněním úkolů „Cesta po Sedmikráskách.“ V prostoru Sedmikrásky už dlouho chybí děti i jejich rodiče a prarodiče a také oblíbené programy s Žabkou, písničkami a kytarou. Proto jsme nahráli další videa na FB, tentokrát se zimní tématikou.

            V březnu, pokudto epidemiologická situace dovolí, bude otevřeno

po – čt 7:30 – 12:00 a po a st 15:00 – 18:00. Důležité informace pro vstup: bez příznaků nemoci / v roušce (zakrytý nos i ústa) / po dezinfekci rukou / po předchozím přihlášení.

         Za celý tým Sedmikrásky jsme rádi, že vám naše aktivity pomáhají, přejeme všem pevné zdraví a těšíme se na viděnou.

vedoucí RC Sedmikráska Iva Horáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.